– از هشتگ‌هایی که برای افزایش تعداد فالوور واقعی استفاده می‌شوند استفاده کنید: هشتگ‌هایی مانند
#FF یا (Follow Friday)
#instafollow
#l4l یا (like for like)
#tagforlikes
#followback
– صدها عکس مرتبط با زمینه‌ کاری‌تان را بصورت تصادفی لایک کنید، یک اینترنت مارکتر اینکار را انجام داد و مشاهده کرد که به ازای هر 100 لایک انجام شده، تقریبا 6 دنبال‌کننده جدید بدست می‌آورد. در مورد لایک پست ها می توانید از ربات اینستاکرام هم بجای ادمین استفاده کنید.
– یک مسابقه در صفحه اینستاگرام‌تان برگزار کنید و شرط ورود به مسابقه را فالوو کردن صفحه و لایک یک پست خاص قرار دهید.
– صفحه شخصی‌تان در اینستاگرام را در سایر شبکه‌های اجتماعی و رسانه‌های مجاز تبلیغ کنید. به مردم بگویید که در صفحه اینستاگرام‌تان چه چیزهایی ارسال می‌کنید و انتظار مشاهده چه نوع پست‌هایی را داشته باشند.
– برای عکس سایر افراد مرتبط با خودتان لایک و کامنت بگذارید، این یک روش طبیعی برای بدست آوردن دنبال‌کنندگان جدید است.
– از هشتگ‌های پرطرفدار استفاده کنید تا عکس‌های شما در جستجوها ظاهر شود. مثلا اگر صفحه شما در مورد صنایع دستی و محصولی خاص مثل کیف دست‌ساز است، می‌توانید از هشتگ‌هایی مانند #دست_ساز #کیف_دستی #کیف_چرم #کیف_دخترانه استفاده کنید.
– پست‌ها را در ساعت‌هایی که بیشترین بازدید را دارند ارسال کنید، تحقیقات ساعت‌های متفاوتی را نشان داده ولی گفته می‌شود ساعات بعد از ناهار و اوایل شب زمان خوبی برای ارسال پست است.
– افرادی که از هشتگ‌های پرطرفدار استفاده کرده‌اند را پیدا کنید و آنها را فالو کنید. هشتگ‌هایی مانند #followme #فالوکن #فالوور
بسیاری از این افراد، پاسخ شما را با لایک یا فالو خواهند داد. پیشنهادی که تا حد زیادی کار شما را آسان میکند استفاده از ربات های خرید فالوور که همین کار را با دقت بالایی با زمان بندی دلخواه و هشتگ هایی که شما به ربات می دهید، انجام میدهند. البته هزینه ای درپی دارد که مسلما به تلف کردن وقت در این کار تکراری می ارزد. ربات اینستاگرام ما یکی از اصولی ترین و پیشرفته ترین پیشنهاد است
– به یاد بسپارید که کیفیت، همیشه بهتر از کمیت است. فقط بهترین عکس‌ها را در صفحه اینستاگرام‌تان نگهدارید و بقیه موارد را پاک کنید. هیچ‌کس دوست ندارد وارد صفحه‌ای شود که پر از عکس‌های تصادفی و بی‌هدف است.
– از فیلتر Mayfair استفاده کنید.(یکی از فیلترهای عکس اینستاگرام که قبل از آپلود نهایی در پایین پیج مشاهده میکنید) براساس یک گزارش از صفحات برتر اینستاگرام، این فیلتر یکی از پراثرترین فیلترها برای بازاریابی در اینستاگرام است.
– در بخش بیو Bio که از دکمه ویرایش پروفایل Edit به آن دسترسی دارید، یک متن و معرفی‌نامه کامل و جذاب بنویسید. از کلمات کلیدی و مرتبط با کارتان استفاده کنید و لینک صفحه شخصی‌تان در شبکه های اجتماعی یا لینک بسایت خود را در لینک بیو قرار دهید. اما مثل اسپمرها (استفاده تکراری و در حجم بالا از موارد یاد شده) رفتار نکنید، زیرا با اینکار هیچ‌کس شما را فالو نخواهد کرد.
– در کپشن تصاویر، یا روی عکس‌ها سوال بپرسید. این یکی از بهترین روش‌ها برای افزایش تعامل و لایک و کامنت است.
– در روزهای تعطیل پست ارسال کنید، زیرا در این روزها افراد وقت بیشتری برای دیدن عکس‌ها و پست‌ها در شبکه‌های اجتماعی دارند.
– کارتان پایدار باشد و فعالیت‌تان را بطور مستمر ادامه دهید. دلیل کارتان و ارسال پست را بدانید و بدانید برای چه کسانی پست می‌فرستید. در شیوه کاری‌تان و استفاده از پلتفرم (برنامه کاری) با پشتکار ادامه دهید، این یک راه عالی برای افزایش مداوم دنبال‌کنندگان صفحه شماست.
– از کال تو اکشن call to action (دعوت به انجام کاری خاص) در تصاویر استفاده کنید. از فالوورهای خود بخواهید تا فعالیتی خاص انجام دهند. مثلا بنویسید “نظر شما در مورد X چیست؟ کامنت بگذارید!”
–یکی دیگر از روشهای افزایش فالوور رایگان در اینستاگرام ارسال پست های مرتبط با محتوای پیج شماست، از ارسال پست‌های مداوم نترسید. البته تعداد پست ها بستگی به تعداد فالوورها، نوع محتوا و .. نیز دارد، که نتیجه معکوس نگیرید و با آنفالو مواجه نشوید. تحقیقات نشان داده که ارسال پست‌های بیشتر، به معنای کاهش تعامل با دنبال کنندگان صفحه نیست، بنابراین حتی اگر اینکار تاثیر مثبت نداشته باشد، تاثیر منفی نیز ندارد. حداقل ۵ پست در روز در فواصل زمانی مشخص و در بازه زمانی اوج استفاده کاربران از اینستاگرام توصیه میشود.
– کاربرانی که اینستاگرام به شما پیشنهاد می‌دهد را فالو کنید، وارد تنظیمات صفحه‌تان شوید و در بخش Find and invite friends روی Suggested Users بزنید.
– عکس‌هایی که در زمینه کاری خودتان، بیشترین کامنت و لایک را در اینستاگرام گرفته‌اند شناسایی کنید و از آنها الگو بگیرید.
– از geotagging استفاده کنید و موقعیت عکس‌هایتان را قرار دهید، مخصوصا اگر یک کسب و کار محلی دارید. به این ترتیب هرکسی که تصاویر منطقه شما را می‌بیند، پست‌های شما را نیز خواهد دید. این یک روش عالی برای جلب توجه افراد یک منطقه است.
– از ابزارهای ارسال زمان‌بندی شده پست استفاده کنید. زیرا اینکار به پایداری و استمرار کار شما کمک می‌کند. ربات واقعی ما این ابزار را در اختیار شما قرار می دهد.
– واقعا تعامل و گفتگو برقرار کنید. همه ترفندها و نکات و استراتژی‌های دنیا نمی‌توانند با تعامل واقعی در این پلتفرم رقابت کنند. لایک‌هایی که انجام می‌دهید، کامنت‌هایی که می‌گذارید هدفمند باشد. به طور مداوم، افراد جدیدی برای دنبال کردن و تعامل با آنها بیابید و به کامنت‌ها و سوالات افراد تا حد توان پاسخ دهید.
– چندین عکس را در کنار هم قرار دهید، از ابزارهایی مانند اپلیکیشن picframe برای ترکیب حداکثر 9 عکس استفاده کنید. اپلیکیشن grid هم اینکار را انجام می دهد. این نرم افزار چندین پست را در کنار هم برای ساخت یک عکس بزرگ پازلی به نمایش میگذارد.مناسب پیج هایی که پست های خود را با مضربی از 3 آپلود میکنند که دیزاین پیجشان در بازدید فالوورها به هم نریزد.
– از اشخاص بانفوذ (اینفلوانسر) که دارای فالوورهای زیاد است بخواهید شما را منشن کنند یا روی تصاویرشان تگ کنند. اگر شخصی را می‌شناسید که شما را می‌شناسد یا از محصولات شما استفاده کرده، از این فرصت بهره بگیرید و از اون بخواهید به صفحه شما اشاره (mention) کند.
– تصاویری با رنگ آبی بفرستید، برخی تحقیقات نشان داده تصاویر آبی، حدود 24 درصد لایک بیشتری نسبت به تصاویر قرمز یا نارنجی می‌گیرد.
– پست‌هایی که در اواسط هفته انتشار می‌یابند، معمولا تعامل بیشتری از سوی دنبال‌کنندگان دریافت می‌کنند.
– از کلمه “کامنت” در کپشن استفاده کنید، تحقیقات نشان داده با نوشتن این کلمه، افراد بیشتری کامنت ثبت می‌کنند.
– از چهره‌ها در تصاویرتان استفاده کنید. شخصی با نام Dan Zarella دریافت که برای تصاویر دارای چهره، 35 درصد لایک بیشتری نسبت به تصاویر بدون چهره ثبت می‌شود.
– وقتی تصویری از اشخاص در اینستاگرام می‌فرستید، آنها را روی تصویر تگ کنید. با اینکار این تصاویر در فید آن کاربران نمایش می‌یابد و احتمال اشتراک‌گذاری آن پست توسط آنها افزایش می‌یابد.
– هرچقدر تصاویر روشن‌تر باشند، بهتر است. تصاویر دارای روشنی 65 تا 85 درصد، 24 درصد لایک بیشتری نسبت به تصاویر کمتر از روشنی 45 درصد دارند.
– یک هشتگ مخصوص برند خودتان بسازید و از فالوورهای خود بخواهید از آن استفاده کنند. این کار طرفداران شما را ترغیب می‌کند تا با برند شما تعامل داشته باشند و به میزان بیشتری در دید قرار بگیرید.
– تصاویری از پشت صحنه کارتان را منتشر کنید. اینگونه عکس‌ها نشان می‌دهد که افرادی واقعی در حال کار هستند و به اعتبار شما می‌افزاید.
– یکی دیگر از روشهای افزایش فالوور رایگان در اینستاگرام دعوت از یک مهمان شناخته‌ شده است تا عکسی از وی را روی صفحه‌تان قرار دهید. با اشخاص معروف در اینستاگرام ارتباط بگیرید و از آنها بخواهید روی پیج شما یک تصویر قرار دهد. این یک روش عالی برای افزایش تعامل کاربران است، گذشته از اینکه تعداد دنبال کنندگان شما را نیز افزایش می‌دهد.
– تصاویری که توسط فالوورها به اشتراک گذاشته شده را شما نیز در پیج تان به اشتراک بگذارید. دوباره اشتراک‌گذاری تصاویر دنبال‌کنندگان، مخصوصا آنهایی که محصول شما در تصویر وجود دارد، باعث افزایش انگیزه سایر کاربران برای به اشتراک‌گذاری تصویر می‌شود.
– گاهی اوقات از هیچ فیلتری استفاده نکنید، برخی تحقیقات نشان داده که گاهی تصاویر بدون فیلتر، مشارکت بیشتری از طرف کاربران دریافت می‌کند.
– پیج اینستاگرام‌ تان را به لیست ایمیلی که دارید بفرستید. اگر دارای لیست ایمیلی هستید که به آنها خبرنامه می‌فرستید، گاهی اوقات تصاویر صفحه اینستاگرام‌تان را در ایمیل قرار داده و پیج‌تان در اینستاگرام لینک دهید.
– آدرس پیج اینستاگرام را در کارت ویزیت، بروشورها و… قرار دهید.
– همه دوستان فیسبوکی‌تان را در اینستاگرام دنبال کنید، بسیاری از آنها نیز شما را فالو خواهند کرد. برای اینکار کافیست به پروفایل اینستاگرام بروید و روی سه نقطه بالای صفحه کلیک کنید، گزینه “Find Friends” را بزنید و سپس روی “Find Friends on facebook” کلیک کنید.
– از لبه‌ها و ساختاربندی در تصاویرتان استفاده کنید. اینگونه تصاویر، 125 درصد لایک بیشتر دریافت می‌کنند.
– اگر در یک رویداد حضوری مانند سمینار، دوره یا همایش حضور داشته‌اید و از آنجا عکس تهیه کرده‌اید، اینستاگرامرهای شناخته شده را روی تصاویرتان تگ کنید تا احتمال دیده شدن و اشتراک‌گذاری آن تصاویر افزایش یابد.
– از دیگر روشهای افزایش فالوور رایگان در اینستاگرام بررسی روند رشد پیج تان می باشد و نیز استفاده از تصاویر و فیلم هایی که بیشترین اثرگذاری روی مخاطبین را داشته باشد.
– از ویرایشگرهای آنلاینی مانند https://www.inpixio.com/free-photo-editor/ برای بریدن اطراف عکس، افزودن فریم، نوشته یا افکت استفاده کنید.
– از ویرایشگرهای آنلاینی مانند http://www.videosoftdev.com/free-video-editor برای ویرایش فیلم، افزودن فریم، نوشته یا افکت استفاده کنید.
– از کلمه “لایک” در کپشن استفاده کنید، برخی تحقیقات نشان داده که با اینکار، 89 درصد لایک بیشتری دریافت می‌کنید.
– با عکس‌ و فیلم هایتان یک داستان بگویید. داستان‌ها کمک می‌کنند دنبال‌کنندگان پیج تان یک ارتباط احساسی با برند یا محصول شما برقرار کنند. همچنین یک داستان جذاب احتمال به اشتراک‌گذاری پست‌های شما را افزایش می‌دهد.
– برنامه‌ریزی کنید، آماده شوید و سپس دست به اقدام بزنید. همانند بسیاری از چیزهای دیگر در زندگی، داشتن هدف و مقصود، شانس موفقیت‌تان را افزایش می‌دهد. یک برنامه داشته باشید که قرار است از اینستاگرام چگونه استفاده کنید، سپس یک زمان‌بندی تهیه کنید و طبق آن به پیش بروید.
– سخنان و جملات کوتاه بزرگان را در اینستاگرام ارسال کنید. تاثیرگذاری این پست‌ها در شبکه‌های اجتماعی بسیار زیاد است، سخنان انگیزشی، الهام‌بخش و طنز را می‌توانید در سایت آپارات مشاهده کنید.
– حساب اینستاگرام‌تان را با لیست تماس‌تان وصل کنید. با کلیک روی سه نقطه بالای صفحه، گزینه “Find Friends” را بزنید و صفحه را به لیست تماس‌تان وصل نمایید. – با افراد تاثیرگذار و مشهور در اینستاگرام ارتباط بگیرید، در جستجوی هش‌تگ‌های جدید در حوزه کاری‌تان باشید، نظرات آگاهانه و موشکافانه در زیر پست افراد بگذارید و شروع به ساخت روابط کنید. هیچگاه نخواهید دانست چنین ارتباطاتی می‌تواند چه نتایجی داشته باشد.
– با یک صفحه مرتبط با کارتان (حتی صفحه‌ای نامرتبط از حوزه کاری) برای تبلیغ صفحات همدیگر همکاری کنید.
– یک چالش ایجاد کنید و با یک هش‌تگ مخصوص بین دنبال‌کنندگان‌تان ترویج دهید. مثلا چیزی مثل چالش نخوردن فست‌فود برای 90 روز
– استایل و سبک خودتان را در ساخت تصاویر داشته باشید. می‌توانید با به کار گیری رنگ‌های خاص، فریم خاص برای تصاویر و حتی یک فونت خاص برای عکس‌ها، پست‌هایتان را طوری بسازید که کاربران با یک نگاه آنرا تشخیص دهند.
در صورتی که زمان نگذارید و با افراد تعامل و ارتباط نداشته باشید، داشتن تعداد زیادی دنبال‌کننده بی‌فایده است. زیرا در نهایت، اگر هدف شما کسب و کار است، تبدیل دنبال‌کننده به مشتری باید برایتان مهم باشد.
این نکات به شما کمک می‌کنند فالوورهای بیشتری بدست آورید، تعامل ماندگار با آنها برقرار سازید و با گذشت زمان، در نهایت آنها را به مشتری تبدیل کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *